Mezinárodní členství IOB

IOB

IOB

IOB - Internationale Organisation für naturnahe Baderwässer

Asociace biobazénů a jezírek je jedním ze zakládajících členů mezinárodního sdružení IOB (International Organization for Natural Bathing), které vzniklo v září 2009 u příležitosti 5. mezinárodního kongresu koupacích jezírek v Meranu. Organizace vytvořilo jedenáct národních organizací zabývajících se touto problématikou a od roku 2011 IOB reprezentuje více než 400 subjektů a firem, které se zabývají především plánováním a výstavbou přírodních koupališť.

Mezi hlavní cíle IOB patří především propagace a distribuce koupacích jezírek s plně biologickou úpravou vody. Toho je dosahováno zejména konzultacemi mezi politikou a administrativou, formulováním přesných pojmů definic, stejně jako poskytováním poradenství při vytváření zákonů koupacích jezírkcích a přírodních veřejných koupalištích. Mimo to IOB podporuje přidružené členy z různých zemí prostřednictvím výměny zkušeností o plánování, výstavbě a provozu koupacích biotopů a publikováním informací všeho druhu.

Důležitým úkolem IOB je také podpora rozvoje organizací jiných zemí. Pokud jde o mezinárodní aspekty IOB podporuje a propaguje výzkum vztahující se k předmětu přírodní koupacích vod. Za tímto účelem také IOB organizuje konference a semináře, pomáhá při koordinaci vzdělávání a rekvalifikaci národních sdružení a také pravidelně každé 2 roky zaštiťuje organizování mezinárodního kongresu koupacích jezírek.
V roce 2011 se 6. mezinárodní kongres koupacích jezírek konal v Českých Budějovicích. Jeho hlavním mottem bylo "Koupací jezírka bez hranic" a Asociace biobazénů a jezírek se pořádání tohoto nelehkého úkolu zhostila se ctí.

V pořadí již 12. mezinárodní kongres koupacích jezírek a biobazénů se uskuteční 27.-28. září 2023 v belgickém Mechelenu.

 

Fotogalerie