Koupací jezírko 3. místo

Koupací jezírko 3. místo

Koupací jezírko pod terasou v Marečkovské zahradě
3.    místo Koupací jezírko
Zhotovitel: GABRIEL s.r.o.
Autoři projektu: GABRIEL s.r.o. – Ing. Tomáš Gabriel
Realizace: 0609/2020
Plocha včetně mola: 45 m2

Koupací jezírko vstoupilo do území později než rostliny. Je vsunuto do stávající, jednoduše komponované zahrady, která je navržena podle starých, ale dobrých zásad v duchu poetiky profesora Marečka. Dřeviny po obvodu vymezovaly kompaktní trávník a clonily pohledy od sousedů, ale dnes je uprostřed vodní plocha. 
S koupacím jezírkem se v zahradě zřejmě původně nepočítalo, pro jezírko bylo potřeba srovnat mírný svah. Ten se sice rychle vrací na konci zahrady do své výšky, ale kompozice se změnila. Vodní hladinu vymezuje úzké valounové pole tvořící výraznou linii oddělující trávník. Koupací část ohraničuje dřevěný lem. Rostlin ve vodě není mnoho, možná se teprve zabydlují nebo si pomalu zvykají. Vstup do vody je po dřevěných schodech přes malé nástupní molo. Pro paní majitelku je koupací jezírko novinka a k velké spokojenosti si ho užívá, a zároveň s nově vybudovanou terasou u domu objevuje další rozměr příjemného pobývání v zahradě.
Konstrukce a technologie
Jedná se o koupací jezírko kategorie II. se skimmerovým jezírkem pro odběr nečistot z hladiny. Koupací část má hloubku 2 m a plochu 20 m2, regenerační rostlinná část o hloubce 0,21 m má plochu 19 m2.  Součástí realizace byla i drenážní soustava pod betonovou vanou kvůli vysoké hladině podzemní vody. Jezírko doplňují dvě terasy u jezírka a domu spojené kamennými schody a pergola.

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie