Cena Hydrobalance

Cena Hydrobalance

Zhotovitel:  Zahrady Laurus s.r.o.
Autor projektu: Ing. Eva Stoklásková Hegerová – Zahrady Laurus s.r.o.
Místo: Jihlava
 

Přírodní bazén s rehabilitační funkcí 
Zahrada s přírodním bazénem je situována u řadového rodinného domu v lokalitě s komplikovanými terénním podmínkami, proto se museli autoři projektu vypořádat s poměrně velkým převýšením. Úkol to byl o to složitější, že dům se třemi dětmi obývá i imobilní pacient upoutaný na invalidní vozík. Řešení se v maximální možné míře této situaci přizpůsobilo.
Přírodní bazén navazuje na vydlážděnou terasu u domu s pergolou a jeho okolí je přizpůsobeno pro pohyb a koupání hendikepovaných lidí. Funkci má bazén tak nejen koupací a relaxační, ale navíc rehabilitační. K biobazénu je zakomponované i okrasné jezírko s potůčkem, který jakoby vtéká do skimmerové části jezera – ta je ale od proudící vody oddělena stěnou, takže vody biobazénujezírka s potůčkem tvoří samostatné okruhy. Čištění vody je zajištěno biofilmovým filtrem Hydrobalance.  
Tělo bazénu je z plastové bazénové skořepiny vyrobené na míru, což je poměrně neobvyklé řešení. Stěny jsou silné 0,5 cm a jsou vyztužené žebrováním. Skořepina je postavena na betonové základové desce a obetonována. Přírodní bazén je v úrovní terénu lemován masivními dubovými trámy, které mají zabránit nechtěnému sjezdu invalidního vozíku do vody. Hloubka bazénu je 1,5 m, vstup do vody je řešený schody a pro imobilního člena rodiny je možné využít zvedák, který je postavený v místě otvoru v dubovém trámu. 
Dílo získalo Cenu generálního partnera Hydrobalance za inovativní řešení. 
 

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie