Biobazén 3. místo

Biobazén 3. místo

3. místo kategorie  Biobazén 
Zhotovitel: Green engineering s.r.o.
Autor projektu: Green engineering s.r.o., Ing. arch. Renata Rubešová
Další zhotovitel: Ing. arch. Renata Rubešová
Místo: Písek – Semice
Realizace: 2020
Plocha: 65 m2

Přírodní bazén daleko od domu
Přírodní bazén je vzdálený od domu, leží na sousedním pozemku odděleném plotem, který rodina majitelů nabyla až po stavbě domu. Proto byl k biobazénu umístěn drobný objekt, částečně zastřešená pergola. Tvar bazénu je u objektu pravoúhlý, na druhé straně zakončený do sebe se prolínajícími geometrickými oblouky křivek.
Místo a tvar terénu vznikl už dříve z navážky při stavbě okolních domů, a tak je to terasa zvedající se nad původní, okolní terén. O kousek níž protéká skutečný potok s malým rybníčkem a vrbami. Plocha je součástí skupiny domů umístěných podle spíše městského konceptu, který si s okolím nerozumí. Původní životní styl s tím dnešním do sebe nezapadají, a to se projevuje na celkovém vyznění. Místo je ale klidné a dobře slouží svému účelu. Vstup do vody je pohodlný. Vše je řešeno jasně, zřetelně, přehledně na profesionální úrovni. Kolem jezírka prochází kamenné pole, suchý potok proti vodě hromadící se za přívalových dešťů, která by jinak skončila na dně bazénu.
Konstrukce a technologie
Stavba biobazénu je členěna na vstup (schody s protiskluzovou PVC izolací), koupací zónu s hloubkou 1,5 m, leknínovou zónu hloubky 0,9 m a skimmerové jezírko s technologií rychlého biofilmového filtru systému Hydrobalance. Vodní dílo je lemováno dřevem (termoborovicí) a lemy přecházejí v terasu, která navazuje na letní pavilonek se zelenou střechou. Skelet biobazénu tvoří betonová základová deska, stěny jsou vystavěny z polystyrenových zdících tvárnic s armaturou 8 mm a biobazén je zaizolován PVC fólií 1,5 mm. Biofilmový filtr tvoří 12 segmentů Hydrobalance doplněných čerpadlem Oase AquaMax Eco Premium 12000/12 V. Biologická filtrace je kombinována s mechanickou pískovou filtrací, a to zejména z důvodu velkého spadu z okolního porostu. Pískový filtr je uložen v přístřešku. 


 

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie